A DIT a Doktori Iskola vezetőjének munkáját segítő testület, amelynek tagjait a DI törzstagjai választják. A Doktori Iskola törzstagjai további, tudományos fokozattal rendelkező tagokat választhatnak a tanácsba az EDHSZ (Óbudai Egyetemi Doktori és Habilitációs Szabályzata) feltételei szerint. A DIT-nek 8 tagja van, melyből 1 tag tanácskozási joggal rendelkező hallgatói képviselő.
A DIT személyi összetételének biztosítania kell a művelt terület kellő szakmai lefedettségét. A DIT általános feladatait az EDHSZ 14. § határozza meg. A DIT szükség szerint, de félévenként legalább egyszer ülésezik, és dönt a hatáskörébe tartozó ügyekben.
Szavazásra a DIT elnöke és tagjai jogosultak, kivételt ez alól a DIT tagjainak megválasztása jelent, ahol csak a Doktori Iskola törzstagjai jogosultak szavazásra. A DIT akkor határozatképes, ha szavazattal rendelkező tagjainak legalább fele részt vesz a szavazáson.
A DIT döntéseit általában egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza. Szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt. Indokolt esetben bármely tag kérhet, illetve az elnök is kezdeményezhet titkos szavazást. A DIT szavazásos döntéseit személyi kérdésekben titkos szavazással hozza. A szavazólapon fel kell tüntetni minden jelölt nevét; a szavazók megjelölnek minden számukra elfogadható jelöltet. A legtöbb szavazatot kapott jelölt, illetve jelöltek kerülnek javaslatra a szavazás tárgya szerint. Több egyenlő szavazatot kapott jelölt esetén az elnök dönt.
Személyi kérdések esetén nem vehet részt a döntéshozatalban az, aki az érintett személlyel:
- közvetlen munkahelyi kapcsolatban (azonos intézetben vezetői-beosztotti viszonyban) van, vagy
- közeli hozzátartozói kapcsolatban van, vagy
- az elmúlt három évben tudományos szerzőtársi kapcsolatban van, vagy
- akitől az ügy tárgyilagos elbírálása egyéb okból nem várható el.
Fokozat odaítélésének véleményezése esetén a DIT igen-nem szavazást alkalmaz.
A DIT elnökének javaslatára, indokolt esetben, a DIT döntést hozhat elektronikus úton történő titkos szavazással is.
A DIT ülésein szereplő, döntést igénylő napirendi pontokhoz szükséges anyagokat a tagok számára legalább három munkanappal az ülés előtt hozzáférhetővé kell tenni. A közzététel történhet elektronikusan is. Az ülések időpontját napirenddel együtt legalább 5 munkanappal az ülés előtt a tagokkal közölni kell.
A DIT üléseiről jegyzőkönyv készül, amelynek releváns része nyilvánossá válik a DI Titkárságán az ülést követően, 10 napon belül.
A DIT tagjai
- Prof. Dr. Gulácsi László, egyetemi tanár, az MTA doktora – Önéletrajz
- Dr. Takácsné Prof. Dr. György Katalin, CSc, egyetemi tanár – Önéletrajz
- Prof. Dr. Karácsony Péter, PhD, egyetemi tanár – Önéletrajz
- Dr. Zrubka Zsombor, PhD, egyetemi docens – Önéletrajz
- Dr. habil. Garai-Fodor Mónika, PhD, egyetemi docens – Önéletrajz
- Dr. Szabó István, PhD, egyetemi docens – Önéletrajz
- Kucarov Marianna, hallgatói képviselő, tanácskozási joggal